START     PROGRAM     BILETY     DOJAZD     NOCLEGI     PARTNERZY     ARCHIWUM     CLUB  
OFF Festival Club Katowice już 2 grudnia!
2010.11.02

Niesamowita Scout Niblett gwiazdą grudniowej edycji OFF Festival Club Katowice! Brytyjskiej songwriterce towarzyszyć będą na scenie Cieślak i Księżniczki, Ed Wood oraz kanadyjski freakfolkowiec El Boy Die. Zapraszamy 2 grudnia do klubu Hipnoza!

Scout Niblett to podopieczna Steve'a Albiniego, artystyczna partnerka Bonnie "Prince'a" Billy'ego, koleżanka z wytwórni Joanny Newsom. Ekscentryczna wokalistka miała być tajną bronią Anglików na nawiedzone panie zza Oceanu, na Cat Power i PJ Harvey, ale sama czmychnęła do Ameryki i tam rozwija swój talent. Co ciekawe, coraz mniej pociągają ją natchnione, folkowe ballady, coraz więcej w jej muzyce eksperymentów i hałasu, czego dowodem najnowszy album " The Calcination of Scout Niblett", wydany właśnie nakładem Drag City.

Macieja Cieślaka przedstawiać nie trzeba. To lider znakomitej Ścianki, a także muzyk m.in. Lenny Valentino i Kings Of Caramel oraz wzięty producent. Cieślak i Księżniczki to jego solowy projekt – wtajemniczonym znany wcześniej jako Tunes of Early Spring – który ewoluował w regularny zespół. On gra na gitarze i śpiewa, one (wiolonczelistki Karolina Rec i Edyta Czerniewicz oraz skrzypaczka Julia Ziętek) mu akompaniują, zarówno w subtelnych, akustycznych piosenkach, jak i w awanturniczych improwizacjach. Ich debiutancki album to jedno z najważniejszych tegorocznych wydawnictw na polskiej scenie alternatywnej.

Rezydujący w Kanadzie Francuz El Boy Die zbiera za swój najnowszy album "The Black Hawk Ladies & Tambourins" entuzjastyczne recenzje, a porównania do Fleet Foxes każą upatrywać w nim przyszłą gwiazdę sceny nowofolkowej i okolic. Sprawnie łączy melancholijne, proste ballady z rozmachem charakterystycznym dla muzyki filmowej. Jego koncert może być nie lada wydarzeniem.

Ed Wood – uboczny projekt muzyków bydgoskiej grupy Tin Pan Alley. Uwielbiany za pełne energii i ujmującego chaosu koncerty, chwaleni za wydany właśnie debiutancki album "Anal Animal". W ich muzyce znajdziecie niemal wszystko, od noisecore'u po disco-punk. Ze szczególnym wskazaniem na punk.

Bilety w cenie promocyjnej 30 zł dostępne są w sieci Ticketpro.

Program OFF Festival Club Katowice
2 .12. 2010, Hipnoza Jazz Club

18.00 – otwarcie drzwi
19.00 - 19.30 El Boy Die (Can)
20.00 - 20.35 Ed Wood (PL)
21.00 - 21.40 Cieślak i Księżniczki (PL)
22.10 - 23.10 Scout Niblett (UK)

Przypominamy, że OFF Festival Katowice kandyduje do tytułu najlepszego europejskiego festiwalu! By oddać na nas głos, wystarczy zalogować się na oficjalnej stronie European Festival Awards i znaleźć OFF Festival w zakładce Best Medium Sized Festival. Na wszystkich głosujących czeka nie lada nagroda – podwójne zaproszenie na wszystkie nagrodzone festiwale.

Bookmark and Share
POWRÓT
 
MYSPACE OFFTV FACEBOOK TWITTER NAPISZ DO NAS PRESS RSS FAQ

Copyright 2006-2010 by Fundacja Independent. Thesign: The Complainer, webmaster: Warsztat8r. Foto: Jacek Poremba i archiwum OFF.